انواع ساندویچ پانل براساس شیوه نصب

همانطور که مطلع هستیم ساندویچ  پانل ها جزء مصالحی هستند که از آنها برای پوشش دهی سقف و دیوار مکان های مختلف استفاده می‌شود. از آنجایی که ساندویچ پانل از لحاظ نوع ورق ، ضخامت ورق و یا نوع فوم با همدگیر متفاوت هستند ، لذا برای نصب ساندویچ پانل ها هم روش های مختلفی وجود دارد. روش هایی که برای نصب استفاده می‌شود ، با توجه به ساختار سازه ها و ابعاد پروژه ها مشخص می‌شود . در برخی از اوقات برای نصب پانل ها بایستی از پیچ های واشر دار استفاده شود ، اما در برخی از اوقات نیازی به پیچ نیست و بایستی از روش های دیگری برای اتصال پانل ها به یکدیگر استفاده نماییم. در این مقاله می‌توانید با این نوع از روشها به طور جامع آشنا شوید.

نصب ساندویچ پانل

انواع مختلف ساندویچ پانل های بر پایه ی نصب

چناچه تا به امروز به سقف و یا دیوارهایی که از ساندویچ پانل درست شده اند نگاه کرده باشید ،به احتمال زیاد این سوال برای شما پیش آمده است که اتصال این پانل ها به یکدیگر چگونه انجام گرفته است. درست است که نصب و اجرای ساندویچ پانل ها نیازمند تخصص کافی می‌باشد و شخصی که این کار را انجام می‌دهد بایستی در این زمینه تجربه کافی داشته است اما شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید که این پانل ها با چه روشهایی به یکدیگر متصل می‌شوند. در این مقاله قصد داریم به روش های مختلفی که برای نصب ساندویچ پانل استفاده می‌شود، اشاره نماییم . به طور کلی ۳ نوع پانل در بازار وجود دارد که شیوه ی نصب آنها با یکدیگر متفاوت می‌باشد . در اینجا قصد داریم اطلاعاتی در مورد نحوه نصب هر یک از این پانل ها اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

ساندویچ پانل های نر و مادگی

این نوع از ساندویچ پانل ها نوعی پانل هستند که با شیارهای متعددی طراحی شده اند . این نوع شیارها که به فاق و زبانه و یا “نری و مادگی “معروف هستند در موقع نصب در داخل هم فرو رفته و به خوبی در داخل یکدیگر قفل می‌شوند. بعد از اینکه این نوع پانل ها در جای مشخص خود جایگذاری شدند بایستی توسط پیچ هایی به نام پیچ های سرمته گالوانیزه به سقف و یا دیوار زیر سازی متصل و محکم شوند.

ساندویچ پانل های قفل دار

برای اتصال این نوع از ساندویچ پانل ها زبانه هایی طراحی شده است که در محل مورد نظر به خوبی جا می افتد و به عنوان یک قفل عمل می‌کنند و میتواند پانل ها را به همدیگر متصل نماید. این نوع از پانل ها از آنجایی که به خوبی به یکدیگر متصل می‌شوند و و بین آنها هیچ گونه درز و یا فضای خالی باقی نمی‌ماند به عنوان عایق های بسیار خوبی محسوب می‌شوند . از این نوع پانل ها میتوان در سردخانه هایی که دارای سقف سوله هستند ، استفاده نمود.

ساندویچ پانل های پیچ مخفی

ساندویچ پانل های پیچ مخفی به دلیل ظاهر خاصی که اورلپ آنها دارد بعد از اینکه پانل ها توسط پیچ نصب می‌شوند ، پیچها در زیر اورلپ پنهان می‌شوند و این موضوع به زیبایی و نمای سازه تا حد زیادی کمک خواهد کرد .نحوه نصب این پانل ها هم  به این صورت است که ابتدا یک پانل از طریق پیچ به سازه  اصلی متصل می‌شود در مرحله بعدی ، لبه اورلپ پانل دوم روی پیچ قرار گرفته و باعث مخفی شدن پیچ می‌شود. پانل های پیچ مخفی برای آن دسته از اشخاصی که زیبایی و نمای سازه  برای آنها اهمیت زیادی دارد ، کاربرد فراوانی دارد.

وب سایت بانک اطلاعاتی ساندویچ پانل یکی از وب سایت هایی است که از سال ۱۳۹۰ در زمینه معرفی و فروش انواع مختلف ساندویچ پانل فعالیت خود را آغاز کرده است و تا به امروز با عرضه محصولات با کیفیت به مشتریان توانسته است موفقیت های زیادی در زمینه صنعت ساختمان سازی به دست آورد. در این وب سایت اطلاعات مفیدی در مورد کیفیت و مواد به کار رفته  ساندویچ پانل های مختلف در اختیار کاربران عزیز قرار داده شده است. لذا مشتریان از طریق اطلاعات جامعی که از طریق این وب سایت کسب می‌نمایند می‌توانند خریدی مطمئن داشته باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات این وب سایت می‌توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با ما تماس حاصل فرمایید و از کارشناسان با تجربه ما در این خصوص راهنمایی بخواهید.

قیمت ساندویچ پانل