کارخانه سیبا موتور

 سیبا موتور

سیبا موتورسال ۸۳ با نام شرکت سرمایه گذاران کاردان امین  به صورت شرکت سهامی عام تاسیس و شروع به ف۱۳۹۴۰۳۲۲۱۳۴۰۵۵۵۰۶۹۷۴۱۷۲عالت کرد. سپس در سال ۸۶ این شرکت نام خود را به سیبا موتور تغییر داد. این شرکت سپس تصمیم گرفت سهام خود را بفروشد که طی قرداد ۵۱ % به گروه بهمن و ۴۹% به گروه تراکتورسازی ایران واگذار گردید.

این شرکت کار خود را با همکاری گروه فاو(FAW) که بزرگترین شرکت خودروسازی چینی است شروع کرد. سیبا موتور با انتخاب و بهره گیری از نیروی متخصص، کار تولید کشنده های تک و جفت محور، شاسی کامیون و کامیونت ۶ تن FAW و همچنین فروش آنها به صورت نمایندگی انحصاری را در کشور شروع کرده است. سیبا موتور با تاسیس نمایندگی های مختلف  در شهرهای کشور اقدام به تهیه و توزیع قطعات و لوازم یدکی وارائه خدمات پس از فروش محصولات در حوزه گارانتی و وارانتی می نماید. سیبا موتورعلاوه برشرکت فاو با برخی شرکت های داخلی نیز همکاری ومشارکت داشته است. از جمله این شرکت ها می توان به شرکت بهمن موتور، بهمن لیزینگ،  مزدا یدک، گروه فن آوران و بیمه ملت اشاره کرد.

download1111شریک تجاری سیبا موتور یعنی شرکت فاو دارای بیش ار۵۰ سال نواوری درصنعت خودروسازی است. شرکت فاو طی سال ۲۰۰۵ همکاری های مشترکی با شرکت مزدا و شرکت تویوتا داشته است. با این حال این مذاکرات فقط در حد همکاری بود و سهام شرکت فام همچنان به صورت صد در صد در اختیار خود شرکت قرار گرفته است. فاوهمچنین دارای ۴۷ شرکت زیر مجموعه است که تقریبا مالکیت نصف این شرکت ها به صورت صد در صد در اختیار فاو است. از نکات قابل توجه همکاری این شرکت با فولکس واگن آلمان است که باعث تغییرات زیادی در استراتژی های فاو شد.

دفتر مرکزی واقع در تهران به مساحت تقریبی ۲۰٫۰۰۰ متر مربع شامل تعمیرگاه مرکزی به وسعت ۲٫۰۰۰متر مربع ، انبار قطعات یدکی ۴٫۰۰۰متر مربع با کلیه امکانات و تجهیزات تعمیرگاهی مدرن و پارکینگ توقف کشنده ها جهت رفاه حال مشتریان محترم و سایت تولیدی به مساحت ۵۰۰٫۰۰۰ متر مربع شامل سالن مونتاژ، انبار های CKD و قطعات تولیدی ، انبار محصول، اداره تحویل و…. واقع در مرکز استان آذربایجـان شـرقی،تبـریز می باشد